Ви є тут

Наша історія

Виртуальный тур
 
Наше підприємство було створено в 1959 році. До 1991 року ПАТ «ХАРТРОН», ( ОКБ-692, а/с А-7160, КБ «Электроприборобудування», НВО «Електроприлад») був найбільшим у СРСР розроблювачем і виробником систем керування ракет стратегічного призначення, ракет-носіїв космічних апаратів (легкого й середнього класу), систем керування космічних апаратів важкого класу. У таких областях як динаміка польоту, точність наведення, ракетна ціль, створення цифрових систем керування й програмного забезпечення розробки велися на світовому рівні й по багатьом напрямкам визначали цей рівень. З найбільш значимих досягнень слід зазначити розробку систем керування ракет SS-18, SS-19, ракети-носія «Циклон» (най надійні носії у світі), ракети-носія «Енергія», що здатна виводити на орбіту об'єкти вагою більше 100 тон, важких космічних апаратів (модулів станції «Мир»- «Квант», «Кристал», «Природа», «Спектр») і унікальної системи автоматичного стикування для орбітальних об'єктів, відпрацьованої на декількох поколіннях радянських орбітальних станцій. Ракети-носії із системами керування розробки ПАТ «ХАРТРОН» вивели на орбіту близько 1000 космічних апаратів, у тому числі перший штучний супутник Землі, виготовлений в Україні, який поклалв початок відліку супутникам серії «Космос». Близько 150 космічних апаратів оснащені СК розробки ПАТ «ХАРТРОН».
        За роки незалежності України в ПАТ «ХАРТРОН» здійснена глибока диверсифікація виробництва, як по видах діяльності, так і по переліку основних Замовників, проведена реструктуризація підприємства.
             У цей час ПАТ «ХАРТРТОН» являє собою холдингову структуру, до складу якої належать керуюча компанія, саме ПАТ «ХАРТРОН», і 10 підприємств, створених за участю керуючої компанії. Організаційно ПАТ «ХАРТРОН» підлягає Державному космічному агентству України.  Керуюча компанія ПАТ «ХАРТРОН» є науковою організацією, що має ліцензію ДКАУ на виконання робіт у космічній галузі. Крім виконання робіт з наукової тематики компанія, що управляє в інтересах підприємств ПАТ «ХАРТРОН», здійснює взаємодію із ДКАУ, міністерствами й відомствами України, нашими партнерами в країнах ближнього й далекого зарубіжжя. Ведеться значна діяльність з координації робіт підприємств, пошуку нових замовлень. У цей час підприємства ПАТ «ХАРТРОН» працюють у таких сегментах ринку, як ракетно-космічна галузь, енергетика, у тому числі атомна, залізничний транспорт. Ракетно-космічний напрямок у діяльності ПАТ «ХАРТРОН» є пріоритетним. Підприємство продовжує займати провідне, а в деяких випадках і монопольне положення на ринку космичних технологий. Завжди раді новим проектам і сподіваємося на плідне співробітництво в різних областях по тематиці діяльності підприємства.