Ви є тут

ТOВ «НВП «ХАРТРОН-ЮКОМ»

«Науково-виробниче підприємство
«ХАРТРОН-ЮКОМ»
 
Генеральний директор -
 
Романовський Олександр Володимирович
 
 
 
 
 
 
 
«Науково-виробниче підприємство «ХАРТРОН-ЮКОМ» надає своїм замовникам першокласну і високонадійну техніку, що пройшла відробіток відповідно до світових стандартів. Своє літочислення Запорізьке підприємство ТОВ «НВП «ХАРТРОН-ЮКОМ» веде з червня 1966 року. Саме тоді на базі Запорізької філії інституту автоматики Держплану УРСР була створена Філія Конструкторського Бюро Електроприладобудування (ФКБЕ). Активно розвивалися тематика і росли об'єми виконуваних робіт по ракетно-космічному напряму. Починали з приладів для телевимірювальних систем балістичних ракет, потім - складні електронні прилади і системи для ракет-носіїв і космічних апаратів: РКК «Енергія-Буран», КА «Алмаз», «Цілина», «Океан», «Аракс», «Безпека», «Купон», «Спектр», модулів станції «Мир»,  першого українського супутника «Січ-1”, модуля  міжнародної космічної станції „Альфа”.
Після розпаду СРСР в результаті численних реструктуризацій тематика і науково-технічний персонал запорізьких підприємств були зібрані в утвореному в 1998 році ТОВ «НВП «ХАРТРОН-ЮКОМ» (генеральний директор і головний конструктор - О.В. Романовський). У останнє десятиліття  в запорізькій філії ПАТ «ХАРТРОН» отримали розвиток самостійні роботи із створення систем управління і підсистем енергозабезпечення супутників і космічних апаратів.
Перший український супутник «Січ-1», який був запущений в 1997 році, мав запорізьку систему управління орієнтацією і стабілізації. У космічному апараті «Океан-0» і мікросупутнику МС-1 встановлені системи управління, які створені в ТОВ «НВП «ХАРТРОН-ЮКОМ»
Успішно експлуатується космічний апарат «Egyptsat-1», створений за замовленням Єгипту і виведений на задану орбіту 17 квітня 2007 року. На цьому супутнику встановлена система управління створена ТОВ «НВП «ХАРТРОН-ЮКОМ» спільно з НВП «ХАРТРОН-АРКОС».В цій системі використані нові структурні, системотехнічні, конструктивні, теоретичні і програмні рішення, які знайдуть застосування в подальших розробках космічної тематики ПАТ «ХАРТРОН». Розроблена, виготовлена, випробувана і успішно експлуатується в складі МКС «Альфа» система управління бортовим комплексом (СУБК) модуля ФГБ, що поклав початок будівництва орбітальної станції. Успішно ведуться роботи по продовженню терміну експлуатації системи у складі станції до 2020 року, для чого проводиться модернізація приладів з використанням нової елементної бази. Вже проведені заміни ряду приладів на борту станції на модернизованні. У міжнародному проекті «Морський старт» використовуються розроблені і виготовлені в Запоріжжі принципово нові прилади для телевимірювальних систем. Заділи по цих приладах використовуються і в програмі «Наземний старт», яка також почала успішно функціонувати.
Продовжується співпраця з російськими підприємствами, зокрема, по ракеті-носієві «Рокот», а також по підтримці і забезпеченню бойового чергування ракет 15А18М.
Успішно продовжується розробка приладів і вузлів для українських ракет-носіїв «Циклон», «Зеніт», «Дніпро» і ін. Так, для РН «Циклон-4», роботи по якій ведуться в рамках україно-бразильського проекту, ТОВ «НВП «ХАРТРОН-ЮКОМ» розробив принципово нові бортові прилади для телевимірювальної системи, а для наземного комплексу -   пристрій управління і контролю з широкими програмними можливостями. Ці розробки позначають новий підхід в побудові інформаційно-вимірювальних систем з використанням новітньої елементної бази і технологій проектування і програмування.
Космічні технології з успіхом упроваджуються в народному господарстві. Створена і застосована на газопроводах Росії система лінійної телемеханіки «Хортиця». Вона відрізняється високою швидкодією, надійністю.
 Модернізована система телемеханіки експлуатується з 2002 року на газопроводі-відведенні Новочеркасськой ГРЕС. Розроблена проектна документація для впровадження системи телемеханіки на газопроводах республіки Молдова.
У лікувальних установах Запоріжжя упроваджені автоматичні системи гарантованого електропостачання, що володіють високою надійністю і мінімальним часом включення резервного живлення. Одна з найбільш складних систем експлуатується з 2004 року в Запорізькій дитячій багатопрофільній лікарні м5, забезпечуючи надійне електропостачання відділення хірургії, реанімації, патології новонароджених і гемодіалізу. Розроблена і серійно поставляється система телемеханічного управління вугільним комбайном, що дозволяє виключити використання контрольного кабелю,  а управління забезпечити по кабелю живлення комбайна.
Головному підприємству вугільної промисловості ВАТ «Автоматгормаш» (Донецьк) поставлено більше 30 комплектів систем управління. Крім цього, розроблені і упроваджені на промислових підприємствах Запоріжжя шість комплектів АСУ технологічними процесу.
Запорізьке підприємство «ХАРТРОН» ТОВ «НВП «ХАРТРОН-ЮКОМ»  успішно використовує серйозний науково-технічний потенціал для вирішення сучасних завдань, покладених на ПАТ «ХАРТРОН».
 
ТОВ "НВП "ХАРТРОН-ЮКОМ"
проспект Соборний, 166
м. Запоріжжя, Україна, 69035
Тел.  +38 (061) 236-19-06
Факс  +38 (061) 220-95-55