Ви є тут

НВП «ХАРТРОН-ЕКСПРЕС ЛТД»

Науково-виробниче підприємство
«ХАРТРОН-ЕКСПРЕС ЛТД»
 
Генеральний директор -
 
Віталій Вікторович Бушуєв
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
НВП «ХАРТРОН-ЕКСПРЕС ЛТД» утворено в 1999 році на базі СКТБ   НВП «ХАРТРОН-ПЛАНТ», що має досвід роботи із створення і супроводу випробувальної апаратури для ракетно-космічної техніки, а також участі в цільових конверсійних програмах, що виконуються Міністерством промисловості і ВПК України в перші роки незалежності.
Ініціатором створення підприємства був директор СКТБ Макаренко В.М., він також за рішенням засновників був призначений на посаду генерального директора і головного конструктора.
Підприємство почало свою діяльність чисельністю 80 чоловік. До 2008 року чисельність працівників досягла 150 чоловік.
    У ринкових умовах економіки колектив підприємства виконував замовлення по розробці і серійним постачанням апаратури для паливороздаточних колонок АЗС, турнікети для метрополітенів, поставляв устаткування для зубопротезування, проводив роботи по гарантійному супроводу засобів випробувань ракетно-космічної техніки на підприємствах Росії. Але максимальна увага була приділена створенню мікропроцесорних автоматизованих систем управління і електроустаткування для українських залізниць.
 
Після розпаду СРСР Україна була практично позбавлена научно- технічних установ, що визначають розвиток електротехнічних засобів рухомого складу залізничного транспорту. На Україні було шість заводів по виробництву товарних вагонів і жодного по будівництву пасажирських вагонів. За угодою з "Укрзалізницією" НВП «ХАРТРОН-ЕКСПРЕС ЛТД» став основним розробником і постачальником систем автоматизованого управління і електроустаткування для капітального ремонту існуючого вагонного парку рухомого складу для пасажирських перевезень, а також для комплектування пасажирських вагонів Крюковського вагонобудівного заводу, що знов будуються. Окрім цього, підприємство проводить роботи по модернізації електровозів і електропоїздів. Досвід, що є у фахівців підприємства, по розробці, виготовленню і випробуванню засобів ракетно-космічної техніки перенесений на вимоги до апаратури і устаткування для рухомого складу залізничного транспорту. Технічний рівень розробки підтримується більше 40 патентами, отриманими підприємством від органів патентознавства України і Росії.
У 2006 році генеральному директорові і головному конструктору НПП  «ХАРТРОН-ЭКСПРЕСС ЛТД» В.М. Макаренко присуджена Державна премія в області науки і техніки за 2005 рік за розробку, створення, освоєння виробництва і впровадження сімейства моделей вітчизняних сучасних пасажирських вагонів для швидкісних поїздів. Продукція підприємства експортувалася до Польщі, Росії, Білорусії і країн Прибалтики.
Упевненість підприємства в майбутньому підтверджується тим, що в 2008 році НПП «ХАРТРОН-ЭКСПРЕСС ЛТД» вийшло на друге місце за об'ємом реалізованої продукції серед всіх установлених ПАТ «ХАРТРОН» структур.
 
НВП "ХАРТРОН-ЕКСПРЕС ЛТД"
вул. Академіка Проскури, 1
а/с 9850
м. Харків, Україна, 61085
Тел.  +38 (057) 768-07-92
Факс  +38 (057) 768-07-95